Бутси чоловічі
Бутси чоловічі
Футбол люблять мільйони. Як тільки з'являється можливість провести час на свіжому повітрі, підлітки і їхні батьки поспішають на футбольне поле. Бутси є частиною обов'язкового обмундирування початківця і професійного спортсмена на поле. Без них про перемогу можна тільки мріяти.
Історія бутс
Перша згадка про подібну взуття починається в 1525 році. Сам Генріх VIII надів їх і з радістю брав участь в спортивних заходах. Історики стверджують, що він ніколи не носив щось особливе, що не шив на замовлення. Купував бутси в роздріб найзвичайніші і вони вважалися істинно чоловічими виробами.
Англія взагалі вважається батьківщиною футболу. Починаючи з XIX століття, на ногах джентльменів красувалася мешкаючи залізом взуття. Їх висота покривала гомілку, вага за теперішніми мірками просто позамежний. Але навіть це не завадило англійцям грати і вигравати.
Бутси купити могли собі і прості люди, але бігати в них були здатні тільки подкаченний спортсмени.
Зворотний бік медалі - травматизм. Випадково нанесені переломи і поранення надовго вибивали учасника протистояння з колії. На лікування і реабілітацію затрачивались величезні суми. В результаті Футбольна асоціація заборонила чоботарі робити такі довгі шипи, вага взуття зменшили. Бутси недорого коштували і в такому вигляді їх носили ще 50 років.
Потім брати Адольф і Рудольф Дасслер (засновники фірм Adidas і Puma) почали свої розробки бутс. Довжина шипів для країн, де часто йдуть дощі і сонячних, істотно відрізнялися.
Поступово почалася боротьба між братами за відомих гравців футболу. Від того, хто одягне певні бутси залежав рівень продажів їхніх фірм, які вже стали конкурентами.
1979 рік - випущені найвдаліші бутси від Adidas зі шкіри кенгуру під назвою Copa Mundial.
Бутси Україна стала наділу щодо недавно, проте, тепер без цього взуття не обходиться жодне футбольне змагання.
Класифікація
Бутси поділяють на:
1. SG (Soft Ground). Використовуються для м'яких покриттів.
2. HG (Hard Ground). Для штучних і твердих футбольних покриттів.
3. FG (Firm ground). Для синтетичних полів.
4. TF (Turf). Для снігу, землі, м'яких або змішаних покриттів. Підходить для новачків або любителів.
5. ID (Indoor). Оснащені каучукової підошвою для гри в спортивному залі.
Вибирайте бутси інтернет магазин подбав про великий виборі всілякого інвентаря для різних видів спорту. Футбол стане улюбленою розвагою для вас при правильному підборі взуття.